Čtvrtek 30. 11. 2023

vietnamskelisty@gmail.com

O nás

Informační portál o vietnamské komunitě v České republice na jednom místě

Kdo jsme?

Projekt financovaný Evropskou unií zastřešuje nezisková organizace Asociace mladých vietnamských podnikatelů (dále jen AYVE). Organizace se snaží o propojování vietnamské komunity s českou společností.

Věříme, že i tímto webem dokážeme snížit propast mezi těmito odlišnými kulturami a usnadnit komunikaci a navázat vztahy navzájem.

Naším hlavním cílem je vytvořit informační portál o aktuálním dění v České republice ve vietnamském jazyce a zároveň informovat Českou společnost o aktuálním dění ve Vietnamské komunitě.

Prostřednictvím rozcestníku usnadníme každodenní problémy větší částí komunity, a to pomocí přiložených odkazů na různé úřady, instituce a organizace. Tím pomáháme méně jazykově znalým k lepší orientaci a vyřízení různých dokladů, formulářů a administrativních záležitostí.

Naším posláním je šířit pravdivé a ověřené informace, zpřístupnit aktuální informace vietnamské komunitě, tím zvýšit povědomí a zájem o českém prostředí. Věříme, že dostupnost informací napomáhá k hlubší integraci vietnamské komunity přirozeným způsobem do české společnosti.

Budeme rádi, když i Vy se budete chtít stát členy našeho týmu. Neváhejte nám napsat.

Redakční tým

Dieu Thuy Buy

Tran Hong Nhung

Veronika Voříšková

Anh Duc Do

Michaela Kolářová

Dotace

Projekt Vietnamské listy spolufinancován Evropskou Unií, v rámci Evropského sboru solidarity.

Nabízí mladým lidem příležitost poskytovat pomoc potřebným. V rámci programu poskytuje mládeži a mládežnickým organizacím možnosti dobrovolnictví a zapojení se do solidárních projektů.

Cílem Evropského sboru solidarity je nabídnout mladým lidem příležitost poskytovat pomoc potřebným, podílet se na řešení společenských problémů a zasadit se o vytvoření inkluzivnější společnosti.  Zároveň nabízí příležitost získat nové  dovednosti a pracovní zkušenosti, které zlepší jejich postavení na trhu práce.

Více informací zde.